Jak twardy powinien być materac?

Materac i łóżko hotelowe

Przed zakupem materaca powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednią jego twardość, kształt i sposób w jaki podpiera nasze ciało po ułożeniu się do snu. Wszystkie te czynniki znacząco wpływają nie tylko na nasz spokojny sen, ale również zapobiegają powstawaniu lub pogłębianiu schorzeń m.in. kręgosłupa. Event Hostel przygotowując codziennie łóżka dla swoich klientów, radzi również jak nasza waga zależy od wyboru odpowiednio twardego materaca.

Materac miękki

Odpowiedni dla osób o wadze do 60kg. Ten skrajnie miękki rodzaj materaca będzie się zapadał i deformował w przypadku użytkowania przez osoby cięższe. Będzie to niestety negatywnie wpływać na komfort podczas snu. Miękkie materace są również zalecane dla osób, które cierpią na przewlekłe choroby układu ruchu, ze względu na łatwe dopasowywanie się materiału do kształtu sylwetki śpiącego.

Materac średnio-twardy

Typ H2, świetnie sprawdza się dla tych, których waga nie przekracza 80kg. Rozglądając się za coraz twardszymi egzemplarzami należy zwrócić szczególną uwagę na tzw. “strefy twardości” oznacza to, że materac jest podzielony poprzecznie na tyle części, a każda z części ma inną twardość. Takie dopasowanie wynika z budowy anatomicznej ludzkiego ciała. Przykładowo biodra lepiej układają się na powierzchni o mniejszej twardości, ale już talia wymaga dodatkowego wsparcia. Takie rozłożenie stref sprawia, że całe ciało, a co za tym idzie i kręgosłup są idealnie podparte.

Materac twardy

Waga użytkownika powinna być większa niż 80 kg. Materace twarde bardzo często wybiera się nie tylko ze względu na faktyczną wagę ciała, ale również z powodu osobistych preferencji osoby na nim śpiącej. Spora część ludzi woli sen na twardszej powierzchni przez co materace typu H3 są jednymi z najczęściej wybieranych w sklepach.

Oprócz twardości materaca, bardzo ważny jest dobór odpowiednich jego wymiarów (tak aby bez problemów pasował do ramy łóżka), zwracając szczególną uwagę na wysokość. Wcześniej wspomniane strefy twardości decydują w głównej mierze o naszym stanie zdrowia na drugi dzień oraz w przyszłości. Obecnie standardowe materace sprężynowe są zastępowane zaawansowanymi technologicznie produktami wykonanymi głównie z neoprenu o różnym stopniu elastyczności. Takie też modele posiada najlepszy hotel opole. Serdecznie zapraszamy do przetestowania i znalezienia materaca swoich marzeń!