Profesjonalne czyściwa przemysłowe

czyściwo przemysłowe

Trudne do zmycia farby, tłuste oleje lub gęste smary wymagają – do ich usunięcia – profesjonalnego podejścia. Najczęściej do ich zlikwidowania stosuje się różnego rodzaju czyściwa przemysłowe.

Czym są czyściwa przemysłowe

Najpopularniejszymi czyściwami przemysłowymi są specjalnie przygotowane szmaty, pochodzące z recyklingu używanej odzieży specjalnie segregowanej i oczyszczonej z różnego rodzaju metalowych, plastikowych bądź ceramicznych elementów. Mogą być również wykonane z grubszego kilkuwarstwowego papieru.

Ze względu na przeznaczenie stosowania, mogą mieć różne pochodzenie.

Rodzaje czyściw przemysłowych

Najczęściej są wytwarzane z:

– makulatury,

– włókniny,

– celulozy,

– celulozy z domieszką makulatury.

W zależności od rodzaju zanieczyszczeń, można je używać na mokro lub sucho, a także stosować z różnymi rodzajami rozpuszczalników oraz środków czyszczących. Więcej o tym, czym są czyściwa przemysłowe przeczytacie na stronie: https://higma-service.pl/czysciwo-przemyslowe-jakich-zadaniach-sprawdzi-sie-najlepiej/.

Zastosowanie czyściw przemysłowych

Jak nazwa wskazuje, produkty te wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle – maszynowym, metalurgicznym, motoryzacyjnym i tym podobnym, jak również z powodzeniem stosuje się je w służbie zdrowia, warsztatach mechanicznych, gastronomii, zakładach produkcyjnych, a także w firmach sprzątających.

Ze względu na swoje właściwości oraz zasadę „jednorazowego użycia” są chętnie używane, szczególnie w miejscach trudno dostępnych oraz mocno zabrudzonych.

Najczęściej używa się ich do:

– zmywania gęstych smarów,

– usuwania plam z olejów,

– likwidowania plam trudno zmywalnych farb,

– zbierania opiłków powstałych podczas obróbki metalowych elementów,

– wycierania kurzu,

– polerowania

oraz wycierania rąk, wybrudzonych środkami smarowniczymi.

Obecne czyściwa, powstałe z recyklingu, wyparły z użycia wielorazowe ścierki bawełniane, które po użyciu wymagały prania i suszenia.

Czynności te wiązały się z dodatkowymi kosztami takimi jak zużycie wody, energii elektrycznej oraz środków do ich prania. Także częste pranie powodowało obniżenie ich wydajności oraz jakości.

 

Obecne, jednorazowe czyściwa nie generują dodatkowych kosztów, używane są bowiem tylko raz co nie powoduje ich nadmiernej eksploatacji, a wysoka jakość produktu cechuje uzyskiwanie bardzo efektywnych wyników w sprzątaniu.