Maszyna do polerowania sztućców

polerowanie sztućców

Nie jest tajemnicą, że sztućce po każdym umyciu wymagają także dokładnego wypolerowania. Brzydkie ślady po wodnych zaciekach nie są zbyt przyjemne ani estetyczne. O ile w domu można sobie pozwolić na wycieranie i nabłyszczanie za pomocą np. flanelowej szmatki i odpowiedniego preparatu, to w punktach usługowych, takich jak hotele i gastronomia, jest to często niezwykle pracochłonne z uwagi na dużą ilość gości. Warto wówczas przemyśleć zakup maszyny do polerowania sztućców.

Na czym polegają zalety tego typu polerki? Przede wszystkim optymalizuje ona czas pracy personelu hotelu i gastronomii – w ciągu godziny jest w stanie przygotować nawet do 10000 sztuk sztućców, zarówno srebrnych, stalowych, jak i chromowanych. Oczywiście mniejsze lokale mogą nabyć skromniejsze modele. Maszyny dostępne na rynku zróżnicowane są pod względem wielkości, możliwości czy mocy, a co za tym idzie – również ceny. Najtańsze warianty to koszt kilku tysięcy złotych. Polerowanie sztućców za pomocą profesjonalnego sprzętu odbywa się szybko, a do tego niezwykle skutecznie.

Poza dokładnym osuszeniem i nadaniem blasku sztućcom, maszyny tego typu zwykle posiadają również funkcję sterylizacji za pomocą lamp UVC. Pozwala to na wypełnienie norm UE odnośnie higieny w miejscach, takich jak hotele i gastronomia.