Nowoczesna technologia polerowania felg

felgi samochodowe

Wbrew pozorom polerowanie felg nie jest prostym zajęciem. Z pewnością każdy z nas pragnie, aby felgi prezentowały się jak nowe, ponieważ to właśnie dzięki temu można nadać naszemu pojazdowi niezwykły blask i urok. Jednak podczas takiej obróbki można bardzo łatwo te elementy uszkodzić. Zatem w jaki sposób można je oczyścić?

Wibratory kołowe doskonałym rozwiązaniem

Decydując się na polerowanie felg, warto zaufać najnowszej technologii. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku będzie między innymi proces, wykorzystujący wibrator kołowy. Dzięki niemu nasze felgi będą prezentować się jak nowe.

Taka obróbka wibrościerna to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto pragnie jak najlepiej wypolerować wspomniane elementy, jednak boi się o ich uszkodzenie. Jest to to obróbka mechaniczna powierzchni często niewielkich elementów takich jak przykładowo felgi, prowadzona w specjalnych wibratorach kołowych – tumblerach z wsadem wspomnianych detali oraz odpowiedniego materiału ściernego lub polerskiego. Proces może być wykonywany zarówno na sucho, jak również na mokro.

Czas na nowoczesne technologie

Felgi to elementy wyposażenia naszego samochodu, o które należy systematycznie dbać. Wbrew pozorom podczas ich czyszczenia lub też polerowania, można bardzo łatwo naruszyć ich strukturę. W takiej sytuacji staną się one bardziej podatne na różnego rodzaju warunki atmosferyczne, a tym samym korozja może znacznie szybciej postępować. Dlatego warto zdecydować się na nowoczesne metody polerowania tych elementów, takie jak wspomniana wcześniej obróbka wibrościerna.

maszyny do obróbki wibrościernej