PS5 – czyli o czym marzą gracze

O konsoli Playstation 5 marzą chłopcy

Nie ma póki co konkretnych i jednoznacznych doniesień od Sony na temat nowej wersji popularnej konsoli. Data premiery PlayStation 5 pozostaje więc w sferze domysłów i spekulacji. Wiadomo też, że póki co czwórka sprzedaje się świetnie. Zrozumiała zatem może być polityka Sony, które chce sprzedać jak najwięcej egzemplarzy obecnej wersji maszynki do gier.

Nadzieje fanów Playstation

Nie przeszkadza to jednak graczom i fanom konsolowej rozrywki snuć domysłów o tym, czego można się spodziewać po PlayStation 5 – zauważa grono eksperckie (https://nowakonsola.pl/).

1. Wsparcie tytułów z PlayStation 4

Sony padło ofiarą krytyki, kiedy okazało się że PS4 nie będzie kompatybilne z grami na PS3. Konkurencyjna platforma od Microsoft oferuje podobne wsparcie dla swoich tytułów. Zatem nadzieje na wsteczną kompatybilność z tytułami z obecnej edycji konsoli są wysokie.

2. Wsparcie dla VR

Wydaje się, że wirtualna rzeczywistość to kierunek, w którym powoli zmierza konsolowa rozrywka. Naturalne jest zatem, że sporo fanów chciałoby, aby PlayStation 5 w pełni korzystało z możliwości tej technologii.

3. Ulepszona grafika

Jak zawsze w przypadku premiery nowej konsoli gracze liczą na jeszcze lepsze doznania wizualne. Już PlayStation 4 Pro dało przedsmak tego, jakie możliwości daje technologia 4K. Sprzedaż telewizorów 4K sukcesywnie rośnie. Zatem aby sprostać coraz lepszym efektom graficznym i konkurować z rynkiem PC Sony musi postawić na mocne podzespoły graficzne.

4. Gry

To chyba nikogo nie dziwi. Oprócz kolejnych wersji popularnych tytułów gracze oczekują również ekskluzywnych tytułów tylko na konsolę Sony.

5. Pojemność dysku

Nawet dostępne w PS4 Pro dyski 1 Tb szybko zapełniały się grami. Coraz bardziej rozbudowane i pamięciożerne tytuły sprawiają, że oczekiwania graczy wobec dysków nowych konsol rosną. Część z nich również stawia na dyski SSD, jednak trzeba zaznaczyć, że te zdecydowanie podniosłyby koszty konsoli.

 

Czy Sony przychyli się do życzeń graczy i spełni ich marzenia? Poza ogólnym zwiększeniem mocy nowej platformy wielu graczy życzyłoby jeszcze sobie wsparcia dla tytułów z obecnej wersji PlayStation.

Dopóki twórcy nie wydadzą oficjalnego stanowiska i nie udzielą informacji, pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość.